Świadectwo charakterystyki energetycznej – jakie są opinie?

Świadectwo charakterystyki energetycznej – jakie są opinie?

Opinie, które można znaleźć w sieci, są niezwykle pomocne w wielu kwestiach. Tak samo jest w przypadku świadectwa charakterystyki energetycznej oraz osoby, audytora, który je sporządzi. Nie ma się czemu dziwić, że przyszli klienci bazują na opiniach innych użytkowników. W dobie dzisiejszych licznych specjalizacji, które wiele osób posiada, a jednocześnie nie przekłada się to na ich umiejętności oraz wiedzę, zaufanie niewłaściwemu fachowcowi jest nagminnym problemem. Dlatego bazując na opiniach innych użytkowników, można wybrać sprawdzonego profesjonalistę, który wykona rzetelny audyt energetyczny i wystawi odpowiedni dokument.

Czym jest świadectwo charakterystyki energetycznej?

Świadectwo charakterystyki energetycznej jest to bardzo istotny dokument, który określa, jakie jest zapotrzebowanie danego budynku na energię użytkową, także nieodnawialną energię pierwotną oraz energię końcową – to bardzo istotne wskaźniki, które pomagają ustalić, czy dany budynek jest energooszczędny bądź zużywa dużo energii. Takie dane są także niebagatelne dla przyszłego nabywcy, który wchodzi w posiadanie fundamentalnej wiedzy odnośnie zużycia energii danego budynku.

Za sprawą tego dokumentu, który został ujednolicony, można porównywać energooszczędności budynków między sobą, a to z kolei ułatwia podejmowanie decyzji podczas zakupu nieruchomości, ponieważ w dobie rosnący podwyżek potencjalny klient ma informacje na temat danego obiektu oraz kosztów jego utrzymania. Dzięki czemu może świadomie podjąć decyzję o zakupie danego lokalu oraz ponoszonych kosztach eksploatacyjnych. 

Świadectwa charakterystyki energetycznej online – czy takie dokumenty są legalne?

Obecnie w ofercie zaczęły pojawiać się świadectwa charakterystyki energetycznej wystawione drogą elektroniczną. Jest to bardzo łatwy sposób na zdobycie danego dokumentu oraz uzyskania informacji co do zapotrzebowania energetycznego danego obiektu. Warto mieć na uwadze, że taki dokument jest legalny, jednak musi być wystawiony przez osobę, która ma odpowiednie uprawnienia. Oznacza to, że poza wiedzą i doświadczeniem musi również istnieć w oficjalnym rejestrze Ministerstwa Rozwoju i Technologii – jest to obligatoryjne i nie można o tym zapominać. 

Każdy dokument będący świadectwem charakterystyki energetycznej musi także posiadać numer identyfikacyjny, co oznacza, że powinien być zarejestrowany w bazie. Bez takiej rejestracji oraz nadania numeru świadectwo nie jest ważne, a posiadanie takiego dokumentu może wiązać się z przykrymi konsekwencjami.

Dlatego bardzo istotnym elementem jest wybranie odpowiedniego audytora, który będzie miał wiedzę, doświadczenie oraz kompetencje, by przygotować taki dokument. Świadectwo musi być sporządzone w sposób rzetelny, wartościowy, określać wszelkie niezbędne parametry i oczywiście jego wypełnienie musi być prawidłowe. Bardzo istotne jest dobranie odpowiednich parametrów podczas sporządzania dokumentu, dzięki czemu potencjalny klient będzie miał faktyczną informację, co do energochłonności danego obiektu. Trzeba mieć na uwadze, że posiadając fikcyjny dokument świadectwa charakterystyki energetycznej, źle wypełniony lub bez wszystkich obowiązkowych elementów właściciel danego obiektu naraża się na wysoką karę grzywny. 

Zaufaj opiniom innych klientów

Sugerując się opiniami, które są dostępne w internecie, warto postawić na fachową pomoc specjalisty, który ma dużą wiedzę oraz doświadczenie w sporządzaniu świadectw energetycznych. Audytor ma również ogromne doświadczenie i zasób wiedzy dotyczące przeprowadzania kontroli energetycznych. Jest to ogromnie istotne i przekłada się na rzetelne oraz szybkie i o wysokiej jakości sporządzenie świadectwa charakterystyki energetycznej, to z kolei potwierdzają opinie dotychczasowych klientów. Te wszystkie elementy mają niebagatelne znaczenie nie tylko dla obecnego właściciela nieruchomości, ale także przyszłego nabywcy lokalu. 

Dużym atutem jest profesjonalne oraz indywidualne podejście audytorów do sporządzania analizy energetycznej, a także szybkość realizacji usługi, co w przypadku sprzedaży niektórych nieruchomości ma ogromne znaczenie. Formularz, który jest do wypełnienia, jest bardzo prosty oraz przejrzysty, dzięki czemu z łatwością można go uzupełnić. Warto nadmienić, że ogromnym atutem jest także bardzo korzystna cena oferowana przez firmę. 

Dlaczego warto zaufać naszej firmie?

Jesteśmy firmą, która skupia profesjonalnych audytorów o dużym zasobie wiedzy oraz doświadczeniu, dzięki czemu są oni w stanie kompleksowo pomóc swoim klientom niezależnie od tego, czy nieruchomość znajduje się na rynku pierwotnym, czy wtórnym. Kolejnymi atutami są:

  • szybkość realizacji usługi,
  • atrakcyjna cena,
  • możliwość odbioru dokumentu online,
  • pomoc w wielu kwestiach dotyczących audytu działki, nieruchomości, sprawdzenia ekipy wykończeniowej, a także badania termowizyjnego,
  • ogromne doświadczenie potwierdzone opiniami ponad 30 000 klientów.

Każda osoba powinna mieć na uwadze, że świadectwo energetyczne budynku jest dokumentem obowiązkowym, za którego brak istnieje możliwość otrzymania wysokiej kary finansowej. Mieszkanie bądź dom można sprawdzić tylko za pośrednictwem profesjonalnego i doświadczonego audytora i atestowanego sprzętu pomiarowego.

Znajomość wszelkich przepisów oraz norm to obowiązek. Zaufanie specjalistom z firmy Skorzystanie z naszych usług jest gwarancją profesjonalnie wystawionego świadectwa energetycznego, szybkości, a także konkurencyjnej ceny. Warto nadmienić, że termin odbioru można zarezerwować online, co jest ogromnym ułatwieniem dla klientów.

Oceń artykuł

Świadectwo charakterystyki energetycznej: jakie są opinie?
Średnia 5/5 na podstawie 1 opinii.

Zaczynamy

Audytowo gwarantuje szybkie wykonanie certyfikatu, nawet w 24h. Działamy w całej Polsce.